Skip links

3 ve 4 Boyutlu Cilt Gençleştirme

Hemen Bilgi Al

  Yaşlanma, güneş ışınlarına maruz kalmanın neden olduğu yaşlanmadır. Bu tip yaşlanmada belirtiler güneşin cilt üzerindeki zararlı dış etkilerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar, özellikle UVA ışınları cilde aşırı derecede zarar vermektedir. 3D ve 4D cilt gençleştirme sırasında eşzamanlı olarak uygulanan çeşitli ışık kaynakları ile cerrahi olmayan bir tedavi sunulur.

  Her cilt tabakası, belirli bir ışık kaynağı ile tedavi edilen benzersiz bir parça olarak kabul edilir. Lazer, fibroblast reaktivasyonunu tetikler ve kolajen artışıyla birlikte cildiniz daha sağlam ve elastik bir hal alır. Kırışıklıklar azalır, yüz hatları sıkılaşır, koyu renkli lekeler görünümü azalır, kılcal damarlar ve gözenek görünümü azalır.

  3D cilt gençleştirme 4-8 seanstan oluşur; her üç haftada bir tek tedavi uygulanır. Ortalama seans süresi 20-30 arasında değişmektedir.

  Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan 4D cilt gençleştirme tedavisi, 3D tedaviye ekstra dalga boyu eklenmesiyle elde edilen daha ileri bir gençleştirme teknolojisidir.

  3D ve 4D’nin ana avantajı epidermisin derin tabakalardan yenilenmesini sağlarken ışık hasarı almasını önlemektedir. Böylelikle konforlu bir tedavi yöntemi sunar.

  Tedavi sırasında, epidermis soğutulur ve bu nedenle işlem sırasında korunur. İşlem; kollajenez, elastogenez ve neovaskülarizasyonu (kan dolaşımı) tetikleyerek yeniden hücre yapılanmasını sağlamış olur.

  4D, cilt gençleştirme sırasında uygulanan farklı ışık kaynaklarını kullanmaktadır ve non-invaziv bir yöntemdir. Bu tekniğin diğer cerrahi tedavilere kıyasla birçok faydası vardır. Bu işlem ile cildiniz her seansta giderek gençleşir.

  4D tedavisi tıpkı 3D gibi hastanın durumuna göre 4-8 seanstan oluşur. Bir yüz bakımı yaklaşık 30-40 dakika sürer. Aynı zamanda boyun, dekolte, göbek, göğüs derisi, ellerin tedavisi gibi elastikiyetini kaybetmiş alanlar için de uygundur. Bu vücut parçaları sıklıkla yoğun UV ışığı gibi birçok iklim değişikliğine maruz kalır ve ilk yaşlanma belirtilerini gösterir. Tedaviler her 3-4 haftada bir tekrarlanabilir. Bu tedaviler, kadınlar kadar erkekler için de uygundur.

  Yaşlanma belirtilerinin derecesine göre Dr.Proderm’de size uygun en doğru tedaviyi tercih etmenize yardımcı oluyoruz…