Skip links

Elmacık (Yanak) Dolgusu

Hemen Bilgi Al

  Yaşlanma sürecinin yüzdeki en belirgin etkilerinden biri de yanaklarda yani elmacık bölgesinde oluşmaktadır. Hacmini kaybetmiş yanaklar sizi yorgun ve aşırı yaşlanmış gösterebilmektedir. Bu, gençlerde doğal olarak bulunan, ancak ne yazık ki, sonraki yıllarda azalmakta olan deri altı yağlarındaki kayıptan kaynaklanmaktadır. Bu kayıp erime şekli ile olabildiği gibi yer çekimi ile yağ yastıkçıklarının sarkması ile oluşabilir. Aynı zamanda kemik yapımızda da kemik erimeleri nedeniyle blum kayıpları olur. Toplam sonuç olarak elmacık kemiği volümümüz azalabilir.

  Neyse ki, elmacık (yanak) dolgusu, özellikle yanakların yeniden hacmini kazanması, eksik olan yumuşak dokunun yerini almak, ince çizgileri doldurmak ve cildin yüzeyini pürüzsüzleştirmek için formüle edilmiştir. Yanak dolgusu, oldukça popüler bir elmacık kemiği büyütme yöntemi ve aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir güvenlik önlemidir. Daha fazla hacim, boyut ve gençlik artışı sağlamak için yüzün yumuşak dokusuna özel olarak formüle edilmiş dermal dolgu çözeltisinin enjekte edilmesini içerir. İşlem yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir.

  Yanak Dolgusu (Elmacık Dolgusu) Aşamaları

  Elmacık dolgusu söz konusu olduğunda dermal dolgu maddelerini deri altına enjekte etmek için iğne veya kanül kullanılmaktadır. Kanül, bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi kullanıldıktan sonra hacmin gerekli olduğu yerlere uygulanmaktadır.

  Elmacık Dolgusunun Etkileri

  Elmacık dolgusu, şekil ve dokuyu düzeltirken istenmeyen yaşlanma belirtilerini yok etme ve çukur görünümlü izleri hafifletme gibi etkilere sahiptir. Aynı zamanda yüz asimetrisini düzeltmek, ince çizgileri veya derin kırışıklıkları gidermek, cildi nemlendirmek ve elmacık kemiklerine dolgunluk kazandırmak için harika bir yol olabilir. Ayrıca elmacık kemiği dolgusu nazolabiel çizgisi ve belirginleşmesi olan hastalarda ilk tedavi seçeneğidir. Bu hastalarda öncelikle derin doluyla yanakları doldurup yanağı yukarı kaldırarak nazolabial alanda iyileşme sağlanmış olur. Yanak dolgusu ayrıca, yoğun nemlendirme ve stimülasyon yoluyla cildi canlandırmak için içten dışa doğru çalışan bir restoratiftir. Özel olarak formüle edilmiş bir çözelti kullanarak, yalnızca tende değil, aynı zamanda esneklik, doku ve parlaklıktaki gelişmeleri de görmek için tasarlanmıştır.

  Yanak Dolgusu Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebilirim?

  Tüm dolgu tedavilerinde olduğu gibi, hemen fark edilebilir bir etkiye sahip olursunuz. Ancak, yanak enjeksiyonlarının tam sonuçları, iki ile dört hafta içinde tam olarak ortaya çıkmaktadır.

  Etkisi Ne Kadar Sürer?

  İlk dermal yanak dolgunuzdan 12 ay sonra restorasyon için yeni bir seans önerilmektedir. Ancak etkisi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı hastalar 1 yıldan daha uzun süre etkisini gözlemleyebilir. Dermal dolgu maddeleri kullanılarak uygulanan elmacık dolgusu işlemi sayesinde yüzünüz daha hacimli ve genç görünecektir. Yaşlanmanın etkilerini hisseden ve yanak bölgesinde aşırı hacim kaybı yaşayan herkes tedavi için uygundur. Ancak daha detaylı bilgi için Dr.Proderm’i ziyaret ederek muayene olmanızı öneririz.