Skip links

Alloblast

Hemen Bilgi Al

  Alloblast tam da covid asilari ile birlikte artık biyoteknoloji çağının icinde olduğumuzu, hucresel ve gen tedavileri ile dokularimizi organlarimizi onarmaya basladigimizi, bilim-kurgu olarak izledigimiz filmlerin artik yaşanabilir olduğunu bize ispatlayan rekonstrüktif ve dermatoloji alaninda tirnak icinde belirtiyorum “yeniden doğuş”un anahtarı diyecegimiz anti-aging uygulamasını Türkiye’de ilk defa bize sunuyor.

  Şu ana kadar anti-aging uygulamalar icerisinde doğal, yan etkisiz, sadece botox-dolgu gibi gecici sureli gorunumu duzeltme amaçlı olmayan, orta ve uzun vadede cilt kalitesini arttiran anti-aging uygulamasının Fibrocell hucresel tedavi yontemi olduğunu hepimizi ogrendik ve deneyimledik. Fibrocell yaklaşık 12 yildir onbinlerce hastada uygulandı ve uygulanmaya da devam ediyor.

  Alloblastl; 12 yıllık deneyimin ve hasta geri bildirimlerinin sonunda 6 yillik ar-ge çalışmaları ve milyon dolarlik yatırımlar ile alaninda uzman biyomuhendisler, molekuler biyologlar ve diger kök hucre bilimcileri ile gelistirildi ve “ilk seanstan itibaren, cok daha kisa surede, tamamiyle doğal ve yine yapay veya sentetik hicbir madde icermeden, sadece yenidoğan bebeklerin sünnet derilerinden ozel tekniklerle elde %100 fibroblast hucrelerinden” olusmaktadir. Peki nedir Alloblast’in avantajı ve onu bu kadar iddiali yapan sey?

  1- İlk merak edilen tabii ki bunun, yani bebeklerden elde edilen fibroblastlarin kullanılması yasal mıdır?

  – Dunya’da pek cok ulkede allojenik olarak ifade edilen; yeni doğan bebek sunnet derisinden fibroblastlar kullanilmaktadir. Ozellikle bu anlamda kronik yara tedavilerinde FDA tarafindan ve Avrupa İlac Ajansi tarafindan da onay almis urunler bulunmaktadir. Burada sunnet derisi bir tibbi atik olduğu icin ve ulkemizde sünnet olmak dini acidan bir gereklilik olduğu icin, atik bir dokunun ailesinden onam alinmak sarti ile kullanılmasında bir engel olmadığı gibi, kendi cocugunun sunnet derisini bankacilik kapsaminda saklatmak isteyen aileler de bulunmaktadır.. Bu anlamda da Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de hizmet verilmekte ve uygulamalar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır.

  2- Baskasinin hucresini kullanabilir miyim? Doku uyumu gerekmiyor mu? Kanser olur muyum?

  -Belirli hucrelerde ve belirli safhalarda hucrelerimiz henuz kişiye ozgu kimliklerini kazanmamis olurlar. Yani henuz hala kimliksiz formda olup herkeste kullanilabilir olurlar. Mesela gobek kordonundan elde edilen mezenkimal kok hücreler gibi. Yenidoğan sünnet derisinden elde fibroblastlar da erken safhada henuz kimlik kazanmamis olurlar ve bu nedenle herkeste guvenle uygulanabilirler. Tabii ki burada ayrica bir takım testler ozel kök hücre laboratuvarlari tarafindan yapilarak ayrıca dogrulanmaktadir.

  -Kimyasallara maruz kalan, çevresel toksik ve kimyasal ajanlara maruz kalan, antibiyotikli, hastalıklı veya zirai ilaçlaı besinleri tüketmiş olan, yazin tatilde sezlongunda saatlerce UV’ye maruz kalan, sigara ya da alkol kullanan, ya da hepsini bir kenara bırakın, her daim manyetik ve radyoaktif dalgalarin az ya da cok icinde yasadigimiz bu cagda vucudunda kanserli hucre olmadığını düşünen varsa ona kötü bir haberim var. Binlercesi vucudunuzda dolaşıyor hem de her gun yenisi çıkıyor. Ancak bunu onleyen ve kanserli hucreleri ortadan kaldiran genlerimiz ve bağışıklık hucrelerimiz var. Simdi siz 40 yasindasiniz ve yukarıda saydığım etkilere yillardir maruz kalıyorsunuz ve bir sey olmuyor. Ve diger tarafta ise bunlarla daha once hic tanismamis sifir kilometre cok daha saglikli bir hucreden bahsediyoruz. Ve bunun uzerine laboratuvarlar yine bu hucreleri kanser yönünden test ediyor. Ve sunu da eklemek istiyorum saglikli ve genc fibroblast hucrelerini cildinize yerleştirdiginizde oradaki asiri yaslanmis veya onarilamaz hale gelmis hücrelerinizin yerine yenilerini üretir, hasarlananlar varsa onları tamir eder ve dokunun tıpkı bebeklik döneminde nasıl ise o hale getirmek için hızla çalışmaya başlar. Çünkü bebek hücreleri ve bebek cildini yapmak istiyor…

  Tek Paragraflık Metinler:

  Yorgun, yıpranmış, toksik etkilere yıllardır maruz kalmış, güneşin etkilerinden, serbest radikallerden, şekerli gıdalardan ve aklınıza gelebilecek bir sürü zararlı etkiye maruz kalmış yaşlanmış fibroblastlarınız sizin olsun (ya da bir yana dursun), mevcut teknoloji ile onları uyarmaktan başka çaremiz yok (bunu çıkaradabiliriz). Ben size artık teknolojinin, hücresel tedavilerin geldiği son noktayı aktaracağım: Yeni doğan çocuklardan elde edilen ve laboratuvar ortamında üretilen bebeksi demiyorum direkt bebek cildinin genç, dinamik, yıpranmamış, yorulmamış, güneşle dahi tanışmamış fibroblast hücrelerini cildinize direkt yerleştirebileceğimiz ve bununla çok hızlı bir şekilde cilt kalitesini, arttırarak çizgilerinizden, mat, donuk cilt dokusundan kurtulabileceğinizi ve bebeksi cilde dönebileceğinizi ifade edebilirim….

  Hepimiz bebeksi bir cildin parlaklığını, sıkılığını, canlılığını ve o yumuşak pürüzsüz dokusunu hayal ediyoruz. Her geçen gün de bilim bizi bu hedefimize ulaştırmak için yeni teknolojileri sunmaya devam ediyor. Bu noktada pek çok farklı teknolojiden faydalanmaktayız. Botox, dolgu gibi uygulamalar, lazer, altın-iğne ve diğer cihazlarla yapılan uygulamalar ve bir taraftanda hücresel uygulamalar. Bu noktada en top uygulama elbette PRP, Regenera Activa, FIBROCELL ve ALLOBLAST gibi hücresel olanlar. Çünkü genç bir cilde kavuşmak için en doğal, en yan etkisiz, en zararsız uygulamalar hücresel uygulamalardır. İşte bu noktada teknolojinin geldiği son noktayı aktaracağım: Yeni doğan çocuklardan elde edilen ve laboratuvar ortamında üretilen bebeksi demiyorum direkt bebek cildinin genç, dinamik, yıpranmamış, yorulmamış, güneşle dahi tanışmamış fibroblast hücrelerini cildinize direkt yerleştirebileceğimiz ve bununla çok hızlı bir şekilde cilt kalitesini, arttırarak çizgilerinizden, mat, donuk cilt dokusundan kurtulabileceğinizi ve bebeksi cilde dönebileceğinizi müjdelemek istiyorum. Şu an teknolojinin anti-aging hücresel uygulamalarında geldiği son nokta budur….
  Sorulara Cevap Şeklinde Anlatım:

  -Yan etki (immün yanıt) oluşturma riski kesinlikle yok. Çünkü bu hücreler çok genç olduğu için henüz kimlik kazanmış hücreler değillerdir. Ayrıca laboratuvar ortamında test edilirler. Bu nedenle yan etki diye bir şey söz konusu değildir.

  – Yeni doğan bebeklerden elde edilen fibroblastlar; FDA ve Avrupa İlaç Ajansı tarafından onay almış hücresel ürünlerdir. Ülkemizde yeni olmasına rağmen Dünya yıllardır bunu kullanmakta zaten.

  – Tümor, kanser vs. riski söz konusu değil. Bu hücreler sayısız testten geçiyor ve belgeleniyor. Bugüne kadar da Dünya’da tümör oluşturan bir vakaya rastlanmamıştır. Tabii ki bu noktada GMP laboratuvarında üretilen hücresel ürünleri almak gerekiyor.

  -Avantajları: genç -0 km olmaları, kollajen, elastin ve hyalüronik asit gibi cildin gençliğini sağlayan temel yapıtaşlarını kişinin kendi fibroblastlarına nazaran çok daha yüksek oranda üretmesi, telomer dediğimiz hücrelerin ömrünü (yaşımız aldıkça hücrelerimizin de ömrü kısalır ve iş göremez hale gelir) ifade eden yapıları çok uzundur; bu da çok daha uzun süre cildimizi onarması, yenilemesi anlamına geliyor ki anti-aging alanında en çok arzu ettiğimiz konulardan biri budur, vücudumuzda istediğimiz bölgeye enjekte edebilme rahatlığına sahip olmamız (genital bölgeler dahil), kendimizden kan/doku vs. almamıza gerek kalmaksızın sadece hücre talep etmemizin ve ertesi gün ise uygulamaya gelinmesinin yeterli olması gibi avantajları ile öne çıkıyor.