Skip links

Masseter Botoks

Hemen Bilgi Al

  Masseter kas hipertrofisi, masseter kasının aşırı çalışmasına bağlı büyüp sertleşmesi ve genişlemesi durumudur. Çene açısında (çene köşesinde) sert, kare bir görünüme katkıda bulunabilir. Masseter kas, çiğneme sırasında aktive olan kaslardan biridir. Botoks, bu kasları gevşetmek ve alt yüz görünümünü yumuşatmak(ovalleştirmek) için kullanılabilir. Botoks ince çizgiye neden olan yüz kaslarını gevşetmek için kullanıldığında, maksimum etki 7-10 gün içinde görülür. Botoks, masseter kas hipertrofisini azaltmak için kullanıldığında, maksimum etki 3. ay civarında ortaya çıkar ve etkisi 6 aya kadar sürebilir. Sonuçları korumak istiyorsanız, her 6 ayda bir botoks tedavisinin tekrarlamanız önerilir.

  Kare veya geniş görünen yüzler, yüz ve çene kenarlarındaki daha büyük masseter kasların bir sonucu olabilir. Ancak cerrahi olmadan da bu kasa etki edilerek yüzde incelme sağlanmaktadır.

  Botoksun masseter kasın major kısımlarına enjekte edilmesi gevşemeye yardımcı olur ve görünüm de incelir ve ovalleşir. Böylelikle çene bölgesindeki kare görünüm de giderilmiş olur. En büyük avantaj ise, ameliyat gerekmemesidir. Diğer bir avantaj da, işlemin kısa bir öğle yemeği molasında bile yapılabiliyor oluşudur. Çünkü işlem sırasında her iki yanak bölgesine sadece birkaç enjeksiyon yapılır ve masseter kasın çeşitli kilit noktalarına ulaşılır.

  Masseter Botoks Sonuçları Ne Zaman Görülür?

  Masseter botoks tedavisinin sonuçları 2 ile 8 hafta arasında görülebilir. Aynı zamanda işlem yüzün doğal görünmesini de sağladığından hastalar için oldukça ideal bir seçimdir. Ancak sonuçlar kalıcı değildir ve bazı durumlarda düzenli aralıklarla ek enjeksiyonlara ihtiyaç duyulabilir.

  Masseter Botoks Yan Etkisi Var Mı?

  İlk birkaç gün çiğneme sırasında hafif bir şişlik olabilir, ancak bu bir hafta içinde normalize olur. Ayrıca işlemden sonraki ilk dört saatte yatmaktan ve masseter kaslarına masaj yapmaktan kaçınmalısınız.

  Botoks ve diğer kozmetik işlemlerle siz de ameliyat olmadan kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz.