Skip links

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al

    Tüy yolmaktan, ağda yapmaktan veya tıraş olmaktan ve istenmeyen tüylerden yalnızca geçici olarak kurtulmaktan bıkmış hastalar için. Gentlelase sistemimiz, beş aylık tedaviden sonra saçınızın %80’ine kadarını güvenli ve etkili bir şekilde kalıcı olarak çıkarabilir. Bu lazer sistemi deriden bir ışık huzmesi geçirir ve kıl kökü tarafından emilir. Isı yoluyla, saç ampulü yok edilir. Lazer ayrıca epilasyon işlemi boyunca cildi koruyan bir kriyojen sprey ve dinamik soğutma sistemine sahiptir. İstenmeyen tüyler alınırken cildin temel yapısı bozulmadan bırakılır.

    ​Lazer sadece kendi döngüsünün büyüme aşamasında olan tüyler üzerinde etkilidir. Tedavileri bir ay arayla aralıklarla farklı kıllar lazere daha duyarlı hale gelir. Ortalama bir hastanın beş tedaviye ihtiyacı vardır.

    ​Tedaviden 4-6 hafta önce koparma veya ağda yapmaktan kaçının. İşlem sırasında gözleri korumak için koruyucu gözlük verilir. Hastalar tedavi sırasında biraz rahatsızlık hissedebilir. Herhangi bir rahatsızlığı gidermek için randevunuzdan 30-60 dakika önce topikal anestezi uygulanabilir. İşlem süresi tedavi alanına göre değişir. Küçük alanlar (dudak üstü, çene) beş dakika kadar kısa sürebilirken, daha büyük alanlar (sırt, tam bacaklar) yirmi dakika veya daha uzun sürebilir. Daha sonra, alan pembe olabilir ve saatler ila birkaç gün arasında hafifçe şişebilir.