Skip links

Diş Eti Gülüş (Gummy Smile) Botoks

Hemen Bilgi Al

  Mükemmel gülüşler ve inci gibi beyaz dişler toplumumuz için önemlidir. Beyaz dişler güzel bir gülüş için gerekli olsa da sağlıklı dişlerin de bir göstergesidir. Ancak dişlerin sadece beyaz ve sağlıklı olması tek başına yeterli olmayabilir. Gülümseme esnasında üst dudak altında kalan diş etlerinin görünür olması, çoğu kişiyi rahatsız etmektedir. Bu durum Gummy Smile, yani diş eti gülüşü olarak bilinmektedir.

  Gummy Smile birçok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Kimi zaman diş uzunluğu, gülüşünün genişliğine ve uzunluğuna kıyasla küçük olabilir, bu nedenle daha fazla diş eti görünür. Kimi zamanda, gülümserken üst diş eti bölgesini yeterince örtmeyen küçük bir üst dudağı olabilir. Bazı insanlar sadece aşırı diş eti dokusuna sahiptir. Bu durumdan muzdarip olanlar, gülüşlerinin nasıl göründüğü konusunda kötü hissedebilirler ve birçok diş hekimi ve ortodontist diş eti gülüşünü gidermek için tedavi sunsa da, bu işlemlerin çoğu cerrahidir.

  Botoks tedavisi bu sorunu etkili bir şekilde tedavi etmekte ve ameliyattan çok daha yönetilebilir bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Üst dudağın burun kıvrımıyla buluştuğu her iki tarafında iki veya daha fazla enjeksiyon kullanılmasıyla, üst dudağı yukarı çeken kaslar gevşeyebilir ve dudaklar diş etlerini örtmeye başlayabilir ve böylece estetik açıdan daha çekici bir gülümseme oluşur. Dr.Proderm’de, dişeti gülüşü de dahil olmak üzere kozmetik kaygılar için birçok botoks tedavisi sunuyoruz ve gülerken diş etlerinin aşırı görünmesinden mutsuzsanız, botoks tedavisi sizin için doğru çözüm olabilir.

  Gummy Smile Botoks Tedavisi

  Botoks A tipi botulinum toksinden oluşur ve tipik kozmetik amaçlı kullanıldığında, yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünmesine neden olan kasların geçici olarak aktivitesini azaltır. Bir hasta diş eti gülüşüne sahip olduğunda, aynı tedavi yöntemi uygulanır, botoks gülümserken burun kısmının yakınında bulunan üst dudağı kaldırmaktan sorumlu kas içine enjekte edilir. Botoks kas boyunca dağıldığında, gülerken dişetlerinin görünmesine neden olan gerginlik azalır ve dudaklar diş etini kapatır.

  Tedavinin Yararları

  • Tedavi seansları 10-15 dakikadan fazla sürmez.
  • Enjeksiyonlar minimal invazivdir ve ağrıya neden olmaz.
  • Sonuçlar diğer yöntemlere göre hızlı bir şekilde gerçekleşir.
  • Enjeksiyonlar tedavi hedeflerine göre ayarlanabilir.
  • Sonuçlar tamamen doğal ve yüzle orantılıdır.

  Her ne kadar botoks bu sorunun tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmış olsa da, çözüm kalıcı değildir ve 8-12 haftada bir bakım seansları gerektirir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.