Skip links

Bacak Germe

Hemen Bilgi Al

  Bireylerde meydana gelen bacak derisinde sarkmanın en kesin tedavisi bacak germe ameliyatı olmalarıdır. Oldukça başarılı sonuçlar elde edilen bir ameliyat türüdür. Fazla kilo alıp verme, hareketsizlik ve yağlı beslenme sonucu oluşan deri sarkması bu şekilde tedavi edilebilir.

  Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?

  Ameliyat için steril, ameliyathane şartları gerekir. Uzman hekim tarafından yapılır. Bacak bölgesindeki sarkmanın giderilmesi için fazla deri çıkarılır. Böylece bacak germe ameliyatı sonrasında toparlanma ve sıkılaşma elde edilir.

  Bacak germe ameliyatı kimler için uygundur?

  Hızlı kilo alıp verme ya da fazla miktarda kilo kaybı yaşama gibi sebepler dolayısıyla bacak derisinde sarkma ve çatlaklar gözlenebilir. Bu durum özellikle üst bacak bölgesinde belirgindir. Bacak germe ameliyatı fiyatları ise ameliyat edilecek bölgeye ve ek işlem yapılıp yapılmamasına göre değişir. Derinin sarkması, başka yöntemlerle giderilemez. Bu nedenle kişilere önerilecek en kesin yöntem cerrahi müdahale olacaktır.

  Bacak germe ameliyatı öncesi

  Ameliyat öncesi, bacak derisi sarkmış durumdadır. Hatta yer yer çatlakların olması beklenen bir durumdur. Kilo alıp verme sonrasında bu bulgu karşımıza çıkabilir. Ameliyat kararı alınmadan önce kişinin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi ve ameliyata uygunluğunun araştırılması önem taşır.

  Ameliyattan iki hafta kadar önce, eğer içiyorsanız sigarayı bırakmış olmanız önerilir. Sigara içmek damarların daralmasına yol açar. Dolaısıyla ameliyat yerinin kanlanması bozulur ve iyileşme gecikir. Bu nedenle tüm ameliyatlarda olduğu gibi bacak germe ameliyatı öncesinde de sigarayı bırakmanız, daha hızlı iyileşebilmenizi sağlar.

  Bacak germe ameliyatı sonrası

  Bacaklarda oluşan sarkmanın gideilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu amelyat sonrası istirahat çok önemlidir. Doktorunuz tarafından önerilen süre boyunca istirahat etmeniz gerekir. Sonrasında ise ağır egzersizlerden kaçınmak en doğrusu olacaktır. İyileşme tamamlanana kadar bacak kaslarınızı zorlayacak ağır işlerden kaçınmanız, iyileşmenin daha hızlı tamamlanmasını sağlar. Bacak germe ameliyatı sonrası bacaklarınızdaki toparlanma ve sıkılaşma sizin için oldukça şaşırtıcı ve memnun edici olacaktır.

  Bacak germe ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli?

  Bu operasyon sonrasında dikiş yerlerinin temiz tutulması önem taşır. Aksi halde yara yeri enfeksiyonu riski mevcuttur. Belirtilen süre boyunca istirahat etmek ve ağır egzersizden kaçınmak gerekir. Yaklaşık bir hafta – 10 gün sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca ilk günler ağrı hissetmeniz gayet normaldir. Bu dayanılmayacak bir ağrı değildir. Ameliyatı gerçekleştiren doktorunuzun önerisiyle ağrı kesici içebilirsiniz. Ameliyat sonrasında sigara içmemeniz, iyileşmenin daha hızlı ve sorunsuz olmasını sağlar.