Skip links

Temporal (Şakak) Dolgu

Hemen Bilgi Al

  Yaşlanma sürecinde en çok etkilenen ve yaşlanmanın belirtilerini gösteren bölge yüzdür. Yüzdeki birçok alanda yaşlanmayla beraber hacim azalır ve bu da yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olur. Ancak estetik işlemlerle bu belirtileri gidermek mümkündür. Doğal yaşlanma süreci yüzdeki şakak bölgesini de etkilemektedir. Şakak bölgesinde destek ve bağ dokularının kaybedilmesiyle ortaya çıkan hacim kaybı, şakakların içe eğilmesine neden olur. Genellikle çoğu kişi bunu fark etmese de uzun vadede estetik açıdan sorunlara neden olabiliyor. Diğer yandan temporal yani şakak dolgusu, bu alanı doldurmak için harika bir yoldur.

  Şakak Dolgusunun Etkisi Nedir?

  Yüzün doğal ‘V’ şekli gençlikle ilişkilidir ve elmacık kemiklerini dermal dolgu maddeleriyle doldurmakla bu şekli vurgulanabilir. Ancak, ‘V’ şekli elmacık kemiklerinden şakak yönüne doğru devam eder. Ek olarak şakakları doldurarak, yüzün üst kısmındaki hacim kazanımı nedeniyle ‘V’ şekli daha güçlü bir şekilde vurgulanır.

  Tedavi Nasıl Yapılır?

  Dr.Proderm hekimlerimiz uygulama öncesinde hasta ile detaylı bir görüşme gerçekleştirecek ve beklentilerini öğrenecektir. Gerçekçi beklentilere sahip olmak bu aşamada çok önemlidir. Sonrasında işleme başlamadan önce bölge topikal anestetik kremlerle uyuşturulacak ve dolgu için çok ince bir iğne kullanılacaktır. Her iki şakak bölgesine beş ile 10 enjeksiyon yapılır. Uygulama yaklaşık 10-15 dakika sürmekte ve hasta işlem sonrasında günlük yaşamına devam edebilmektedir.

  Doğal Sonuçlar

  Şakak dolgusu işlemi her zaman doğal görünümlü bir sonuç sağlayacaktır. Bu tür bir tedavi yüzün doğal ‘V’ şeklini geri kazandırır. Bu tür bir tedavi için her zaman hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit ciltte doğal olarak oluşan ve hidrasyondan sorumlu olan bir maddedir. Aynı zamanda kollajen üretimini uyarır. Hyaluronik asit, aktif olarak çözülebilen tek dolgu maddesidir. Bu, yüzünüze uyan doğal bir sonucu garanti eder.

  Vücudunuz yaklaşık 12 ay boyunca şakaklarınızdaki hyaluronik asit bazlı dolguyu yavaşça parçalayacaktır. Etki süresi kişiden kişiye değişmektedir.