Skip links

Bölgesel Zayıflama

Hemen Bilgi Al

  Vücudunuzu şekillendirmek ve selülit görünümünü azaltmak için kombinasyon bir tedavi yöntemi kullanan, invaziv olmayan yeni bir tedavidir. Ultrasonik ses dalgalarını etkisiyle yağ hücre zarında küçük bir hasar oluşturulur ve bu hasar sonucunda hücre zarı artık sağlam kalmadığı için vücut tarafından dışa atılır.

  6-12 seans tedaviden sonra, hastalar tipik olarak tedavi edilen bölgelerde selülit görünümünde bir azalma olduğunu fark eder. Cildin yüzeyi de daha pürüzsüz ve daha sıkı hissedilir. Bazı hastalar ilk randevularından sonra sonuçları görmektedir.

  Üç gün önce yağsız ve karbonhidratsız diyete sokarız. Beden karbonhidratı ve yağı almadığında metobolik olarak kendini açlıkta hisseder. Ve işlemimiz sayesinde sisteme atılmış olan kısa zincirli yağ asitlerini yakıt olarak kullanır. Vücudumuzdaki katılaşmış inatçı yağlar enerji olarak kullanılarak yakımı sağlanır. Bu yöntem vücudumuzdaki zor bölgelerdeki yakamadığımız yağların yakımını sağlayan bir sonuç verir. Cihaz kullanımı sonrası doktorun önerileri ile hareket etmek bölgesel zayıflamayı kalıcı kılar.

  Derinizin yüzeyini daha pürüzsüz ve sıkı hissetmeye başladığınızda, tedavi edilen alanın kademeli olarak düzeldiğini fark etmeye başlayacaksınız. Seanslar ilerledikçe, uygulama yapılan alanda ritmik olarak alınan ölçülerinizde her uygulamadan sorna azalma olduğu hem uzmanınız hem de siz farkedeceksiniz. En iyi sonuçlar 2 haftada bir yapılan düzenli seanslarla 3-6. Seanslardan sonra gözlemlenecektir.

  Bölgesel incelme tedavisi tüm cilt tipleri ve renkler için güvenli ve etkilidir. Bildirilen kısa vadeli veya uzun vadeli yan etkiler yoktur. Hastaların çoğu işlem sırasında kulaklarında ultrasonic ses tınlaması duyabilirler. Bu da ultrasonun çalıştığını gösteren bir unsurdur. Ultrasonik seansın hemen arkasından uygulanan cihaza patentli lenf direnaj ve endermoloji masajı ile özellikle cilt altında birikmiş olan ve selülit görünüme neden olan yağların atılımını kolaylaştırarak cilt yüzeyini pürüzleştirir. Rahat bir tedavi deneyimi sağlamak için tedavi parametreleri kolayca ayarlanır. Tedaviden birkaç saat sonra sıcaklık hissetmek normaldir. Bazı hastalar tedavi alanında tedavi sonrası birkaç saat sürebilen pembemsi bir görünüm olduğu bilgisini vermiştir. Ancak bu durum geçicidir.

  Kliniğimizde bölgesel zayıflama ve kilo kontrolü amacı ile kullanılan diğer tekno beauty cihazları ile combine edilebilir. Hekimin yapacağı yağ yakıcı ve selülit giderici mezoterapilerle de işlem zengileştirilip alınan sonuç arttırılabilir.

  Vücudunuzu şekillendirmek ve selülit görünümünü azaltmak için teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır. Daha detaylı bilgi için Dr.Proderm deneyimli hekimlerinden yardım alabilirsiniz.