Skip links

Ameliyatsız Yüz Germe

Hemen Bilgi Al

  Daha gergin, genç, estetik ve enerjik görünen bir yüz: yüksek teknolojiye ve yenilikçi bakış açısına sahip olan tedavileri ile hastalarına bu gençleşme sürecini sunabilecek ameliyatsız yüz germe tedavileri uygulamaktadır. Yüzünde ameliyat ya da kesi gerçekleşmesini endişe ile karşılayan pek çok kişi, tamamen cerrahi dışı olarak kategorilendirilen ve genelde enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen ameliyatlar sayesinde çok daha genç bir profile sahip olabilmektedir. Ameliyatsız yüz germe talep eden hastalarımız için birbirinden farklı tedavi yöntemlerini kullanıyor ve onlara kendileri ile daha barışık, daha özgüvenli bir gündelik yaşam rutini sunuyoruz.

  Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  Doktorlarımız, hastanın ihtiyaçlarına, cilt yapısına ve söz konusu tedaviden beklentilerine göre farklı yöntemlerle ameliyatsız yüz germe gerçekleştirebilir. Kullandığımız yöntemler aşağıdaki gibidir:

  Fibrocell Fibroblast Tedavisi ile Ameliyatsız Yüz Germe

  Fibrocell Fbiroblast tedavisi, yüzün gerginliğini yitirerek sarkmasının arkasındaki temel nedeni bulmayı ve bu nedeni elimine ederek doğal olarak gençliği cilde sağlamayı amaçlar. Ciltte gençlik dönemlerinde daha yüksek yoğunlukta bulunan ve zamanla yitirilen fibroblast hücreleri, sarkan cildi tedavi etmenin en etkili yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu tip bir tedavide hastanın kendine ait olan sağlıklı hücrelerin yardımı ile cildinin yenilenmesi mümkün hale gelir. Fibroblast hücrelerinin cilde enjekte edilebilmesi için öncelikle kişinin farklı dokularından bu hücrelerin toplanması gerekir.

  Yüksek teknolojiye sahip olan cihazlar ve uzman bir doktor eşliğinde uygulandığında, Fibrocell Fibroblast tedavisi hassas cilde sahip olan bireylerde bile etkili ve minimum yan etkiye sahip sonuçları mümkün kılmaktadır.

  Fibrocell Fibroblast tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle kişiden doku ve kan örnekleri alınır. Alınan bu örnekler uzman laboratuvarlarında güçlendirilir ve bunların çoğalması sağlanır. Güçlendirilen hücreler ise enjeksiyon yöntemi ile cildinize yeniden verilir. Kişiden alınan doku ve kan örnekleri için genellikle kulağın arkası tercih edilir. Buradan deri parçası alınması için kişiye genellikle lokal anestez, uygulanır.

  Fibrocell Fibroblast tedavisinin avantajları nelerdir?

  Fibrocell Fibroblast tedavisinin temel avantajları arasında cilt lekelerini gidermesi ve cildin daha parlak, canlı, gergin görünmesi bulunmaktadır. Tedavi hassas ciltler için oldukça uygundur, çünkü deriye enjekte edilen karışım içerisinde zaten cilde ait olmayan hiçbir şey bulunmaz. Bu da kişinin tedaviye reaksiyon gösterme ihtimalini minimuma indirir.

  Fibrocell Fibroblast tedavisi kaç seans sürmelidir?

  Ameliyatsız yüz germe tedavilerinden biri olan Fibrocell Fibroblast’ın etkileri yaklaşık olarak 3 yıl sürebilmektedir. 2 – 3 hafta aralıklar halinde yaklaşık olarak üç seans fibrocell tedavisi beklenen etkiyi vermekte genellikle başarılı olur. Tüm süreç lokal anestezi eşliğinde geçtiği için hasta hiçbir ağrı hissetmez ve tedavi seansları sonrasında kolayca hayatına devam edebilir.

  Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne) Cilt Yenileme

  Radyo dalgalarının gücünü cildinizi gençleştirmek ve yenilenme faaliyetlerini harekete geçirmek için kullanan fraksiyonel radyofrekans tedavisi, aslında bir lazer tedavi yöntemidir. Bu tip bir tedavide temel amaç, cildin yeniden elastikiyet kazanması, daha hızlı bir şekilde yenilenmesi ve gerilebilmesi için kolajen üretimini tetiklemektir.

  Sonuçta, fraksiyonel radyofrekans tekniği, cilt yüzeyine hiçbir olumsuz etki bırakmazken cildin alt tabakasına uyarı verir ve kalojen üretimi artar. Kolajen, cildin yüzeyine kadar etkisini gösteren parlaklığı, sıkı görünümü, ince kırışıkların giderilmesini ve leke problemlerinin üstesinden gelinmesini mümkün kılar.

  Fraksiyonel radyofrekans tekniği ile ameliyatsız yüz germe işlemi lokal anestezik kremler ile uygulanmakta ve kişide hiçbir ağrı bırakmamaktadır. Tedavinin sıklığına doktorlarımız cildinizin dönütlerine göre karar verecektir. Genel olarak ayda bir kere tedavi uygulamak ve bunu 2 ile 4 kere tekrarlamak yeterli olacaktır.

  İple Yüz Germe (İp Askı) Tedavisi – Örümcek Ağı Yöntemi ile Ameliyatsız Yüz Germe

  İp askı tedavisi, kişinin zamanla sarkan, incelen ve elastikiyetini yitiren cilt yüzeyinin medikal ipler yardımı ile hacim kazanmasını sağlar. Bu tip bir tedavinin yaklaşık olarak 30 dakika ile 40 dakika arasında sürdüğünü ve herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediğini belirtmek gerekiyor. Tedavinin temel mantığı, iplerin doğru yerlere yerleştirilmesi ile var olan hacmi daha genç bir görüntü oluşturacak şekilde yüz bölgesine yeniden dağıtmaktır.

  Kontür Listi ya da Silüet Lifti olarak da bilinen bu yöntem, doğrudan fiziksel bir müdahale ile yüze genç, dolgun görünümünü yeniden kazandırmayı amaçladığından, ameliyattan hemen sonra etkisini gösterir. İplerin kullanıldığı alanlarda zamanla kolajen üretiminin artması, ilerleyen günlerde etkinin daha da gözle görülür hale gelmesine olanak tanır. Yaklaşık iki yıl boyunca kalıcı sonuçlar sağlayan iple yüz germe tedavisi, ağrısız olarak lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

  Hifu Tedavisi

  Ameliyatsız yüz germe tedavileri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Hufi, özel bir medikal başlık ile 4.5 mm derinliğe kadar etkisini gösteren bir gençleşme ve sıkılaşma etkili işlem uygulanır. FDA onaylı bir yöntem olduğu bilinen Hifu tedavisi, cilt yüzeyinde oluşan kaz ayakları, göz kapağı sarkmaları, göz altı torbası oluşumu, ağız çevresindeki kırışıklıkların oluşumu, boyun ve gıdı bölgesindeki kırışıklıklar için oldukça etkili bir yöntemdir.

  Yalnızca 35 ile 40 dakika içerisinde tamamlanan bu yöntem, genellikle tek seans halinde uygulanır. Seansın etkisinin oldukça açık görüldüğü dönem 3 – 6 ay orası olarak spesifikleştirilebilir. Bu dönemden sonra iki yıla kadar cildin gençliği gözle görülür olacaktır. İki yıl kadar sonra ise işlemi tekrar etmek gerekebilir.

  Hifu Tedavisi ‘’fokus ultrason’’ ile yüz germe olarak da adlandırılabilir. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelen bu tedavide termal enerjinin gücü ile cildin iyileşme ve yenilenme sürecinin hızlandırılması sağlanır ve daha gergin bir cilt elde edilir.

  Hifu Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

  Ameliyatsız yüz germe teknolojilerinden Hifu, 30 – 65 yaş arasındaki tüm kadın ve erkek bireyler için uygulanbilmektedir. Yalnızca yüz bölgesindeki sarkık alanların tedavisi için değil, aynı zamanda jawline ve gıdık estetiği için de sıklıkla HİFU’nun tercih edildiği bilinmektedir. Estetik tedaviler için verecek fazla vaktiniz yoksa ve tedavinizden hemen sonra olağan yaşamınıza devam etmek sizin için önemliyse, Hifu Tedavisini tercih edebilirsiniz.

  Alanında uzman doktorlarımız eşliğinde gerçekleştirdiğimiz uzman ameliyatsız yüz germe tedavileri ile ilgili daha fazla bilgi almak için polikliniğimizi ziyaret edebilir ya da web sitemizdeki randevu al formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, Whatsapp hattımız üzerinden de bizimle anlık iletişim kurmanız mümkündür.