Skip links

Burun Dolgusu

Hemen Bilgi Al

  Ameliyatsız burun estetiği yaptırmak isteyenlerin birincil tercihi burun dolgusu, Dr.Proderm uzmanları tarafından büyük bir dikkat ve özenle, steril ortamlarda gerçekleştiriliyor. Görünümünüzü yeniden yaratmanın vereceği özgüveni en zahmetsiz şekilde elde etmeye hazır mısınız? Estetik operasyonların acısı, geri döndürülemez sonuçları ve uzun vadeli iyileşme süreçleri yerine cerrahi olmayan kozmetik işlemlerle güzelleşmek isteyen herkes, günümüzde burun dolgusunu tercih ediyor. Bu işlem, herhangi bir kanıtlanmış yan etki içermemesinin yanı sıra, etkisini çok hızlı şekilde göstererek değişimi erişilebilir kılıyor.

  Yüz bölgesinin genel görünümünü oldukça etkileyen burun, dolgu işlemi ile şekillendirilebiliyor, bölgeye simetri kazandırılabiliyor ve bu çok daha dengeli bir çehreye sahip olmanıza olanak tanıyor. Kısa sürede tamamlanan ve konforlu şekilde, acısız olarak gerçekleştirilen burun dolgusu, yalnızca kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir operasyon.

  Dr.Proderm’i arayıp randevu alın, burun dolgusu sürecinizi doktorunuzla kişiselleştirilmiş şekilde planlayın. Sizin talep ettiğiniz son görünüm ve burnunuzun mevcut yapısına göre işlem yapacak olan doktorunuz, çeşitli görüntüleme tekniklerinden yararlanarak size işlem sonrası tahmini görünümü de konsültasyon sırasında sunabilir.

  Burun Dolgusu Nedir?

  Yüz için uygulanan estetik işlemler arasında popülerlik bakımından ilk sırada olan burun dolgusu, burun ucunda kalkıklık yaratılmak istenen durumlarda, burunda asimetrik görüntünün giderilmesinde, burun alın çizgisinin şekillendirilmesinde kullanılan, gerektiğinde burnun daha pürüzsüz görünmesine de yardımcı olan ve cerrahi olmayan bir işlemdir. Doğru miligramda ve tam olarak doğru noktaya uygulandığında, burun dolgusunun oldukça kalıcı ve faydalı sonuçları olacağını söylemek mümkün.

  Burun dolgusu, vücutta organik olarak çözülebilen ve bu sayede herhangi bir zararlı etkisi olmayan hyalüronik asit malzemesi ile gerçekleştirilir. Bu noktada tercih ettiğiniz kliniğin kullandığı dolgu materyali ve bu materyalin kalitesi de büyük önem taşımaktadır.

  Burun Dolgusu Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

  Burun dolgusu, modern kent yaşamının koşturmasında olan her erkek ve kadın tarafından, yüksek işlem hızı ve yan etkisiz süreç dolayısıyla tercih edilebilir. Aşağıdaki durumların biri ya da birkaçından şikayetçi olan fakat cerrahi işlem yaptırmak istemeyen bireyler, gönül rahatlığı ile burun dolgusu tercih edebilmektedir:

  • Burun kenarı ve ağız köşelerinde bulunan kırışıklıkların düzeltilmesi (hyalüronik asit ekstra nem tutuculuk kapasitesi de sağladığından, kırışıklık giderilmesinde mükemmel etkiler yaratabilir)
  • Burnun sağ ve soldan bakıldığında ortaya çıkan asimetrisinin düzeltilmesi (dolgu ile yaratılacak şekillendirme, simetrik görünümün yakalanmasına yardımcı olur)
  • Burnun üzerindeki boşluk ve girintilerin doldurulması
  • Burunda kontür eksikliği olan bölgelere ekstra bir şekillendirme yapılması (kontür şekillendirmesi, burnun olduğundan daha küçük, çıkık ya da yukarı doğru kalkık görünmesine yardımcı olabilmektedir)
   Ve sizin talep ettiğiniz detaylar çerçevesinde çok daha fazlası.

  Hemen Dr.Proderm uzmanlarından randevunuzu alın, hayal ettiğiniz görünüme bıçak müdahalesi yapmadan ulaşmanızı sağlayacak çözümlerimizi sunalım. Detaylar için bir telefon uzaklığınızdayız.

  Burun Dolgusu Avantajları & Yararları Nelerdir?

  Burun dolgusu işlemi ile nelerin düzeltilebileceğinden söz ettik. Şimdi, Dr.Proderm uzmanlarına göre cerrahi işlem yerine dolguyu tercih etmenin avantajlarından söz edeceğiz:

  1. Burun dolgusu yalnızca bir seansta, 15 – 20 dakika içerisinde gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem için özel bir gün ayarlamanız gerekmez. Kolayca gün ortasında bile gelip işlemi yaptırabilirsiniz.
   İşlemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  2. Zamanla vücudunuza karışacak olan hyalüronik asit, herhangi bir zarar barındırmaz. Tersine, uygulandığı bölgede nem tutma kapasitesini arttırır.
  3. Ameliyatsız burun estetiği fiyatları, ameliyatlı cerrahi işlemlere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bütçe dostu bir değişim için burun dolgusu iyi bir seçenek olabilir.
  4. Kişi genel bir anestezi altına alınmayacağından işlem sonrası gününe kolaylıkla devam edebilir, işe gidebilir ya da sorumluluklarını yerine getirebilir.
  5. Burun dolgusunun özel bir iyileşme süreci bulunmamaktadır. Bu da yüzünüzde herhangi bir yara, ödem görünümü, kızarıklık ya da morluk olmadan normal şekilde günlük yaşamınıza ya da işe devam edebileceğiniz anlamına geliyor. Burun dolgusu özellikle çalışan bireyler tarafından bu yüzden sıklıkla tercih edilmektedir.

  Burun Dolgusu İşleminin Dezavantajları Var Mı?

  Spesifik bir yan etki ya da dezavantaja sahip olmayan bu işlem, yine de sonuçları bakımından kalıcı estetik operasyondan farklılaşacaktır. Örneğin, burun dolgusunun sonuçları kalıcı değildir. 1 ya da 2 yıl boyunca devam eden etki, zamanla azalarak yok olur ve bu süre aralığında yeniden işlem gerektirir. Fakat kullanılan dolgu malzemesi hiçbir şekilde zararlı olmadığı için, işlemin tekrarlanması herhangi bir probleme sebep olmayacaktır. Dahası, işlem oldukça zahmetsiz olduğundan, yaşamınızda bir konforsuzluğa sebep olmadan yeniden burun dolgusu yaptırabileceksiniz.

  İkinci nokta ise şekil değişikliği talebi ile alakalıdır. Burun dolgusu ile asimetriler düzeltilebilir ya da çukurlar doldurulabilir. Hatta kontür alanlarına yapılacak dolgularla burnun başlangıçtan daha küçük gösterilmesi de mümkündür. Fakat burun yapısal olarak doğrudan dolgu yolu ile küçültülemez. Eğer talebiniz burnunuzu küçültmekse, cerrahi operasyonu tercih etmelisiniz. Fakat eğer bir şekillendirme, asimetri düzeltme ya da daha estetik hale getirme işlemi sizin için yeterliyse, burun dolgusu harika bir çözümdür.

  Burun Dolgusu Nasıl Yapılır? Adım Adım Burun Dolgusu İşlemi

  Dr.Proderm doktorları tarafından büyük bir dikkat ile gerçekleştirilen burun dolgusu işlemi, basit bir enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilir. İçerisinde hyalüronik asit bulunan dolgu malzemesi, gerekli dozda gerekli bölgelere beş ile on dakika içerisinde enjekte edilir.

  1. İşlem gerçekleşmeden önce bölgede acı hissini engellemek amacıyla anestezik krem ile lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu anestezik krem, tercihen yalnızca yarım saatlik bir uyuşturma sağlayan, hafif bir kremdir. Krem, uygulanacak bölgenin ağrısız şekilde şekillendirilmesini sağlar.
  2. Anestezinin hemen ardından dolgu malzemesi konsültasyon sırasında belirlenen bölgelere enjekte edilir.
  3. İki adımda işlem tamamlanmış olur. Tüm işlemin tamamlanması yaklaşık 30 – 40 dakika sürecektir.
   İşlem yapılacak bölge sayısı ya da ihtiyaç duyulan dolgu malzemesi miligramına göre elbette bu sürelerde değişiklik olabilir. Genel ortalama ise yukarıda detaylandırıldığı gibidir.

  Burun Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Burun dolgusu, cerrahi bir işlem değildir. Dolayısıyla dolgu sonrasında burnunuz ekstra hassas hale gelmez, nefes alışverişinizde bir problem yaşanmaz. Biyolojik yapı ve kemik yapısı değişmeden kolayca dolgu gerçekleşmiş olur. Dolayısıyla işlem sonrasında herhangi bir yan etki genelde görülmemektedir. Hafif bir ödem fark ederseniz bunun da 3 – 4 gün içerisinde kendiliğinden yok olacağını unutmayın. İşlem sonrasında ekstra soru ve sorularınızı yanıtlamak için Dr.Proderm uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Dolgusu İçin Doğru Klinik Nasıl Seçilir?

  Burun dolgusu, tıpkı diğer pek çok estetik amaçlı cerrahi olmayan işlem gibi, oldukça detaylı bir çalışma, titizlik, el becerisi ve alanında eğitim gerektirir. Bunun için yalnızca Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ve gerçek doktorlarla çalışan klinikleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bizler, Dr.Proderm olarak, alanında uzman tıp doktorları ile çalışmaktayız. Bunu sağlığınızı güvence altına almak için önemsiyor, tedavilerimizin her adımını profesyonellerle planlayarak sizi güvende hissettiriyoruz.

  Doğru kliniğin seçilmesi burun dolgusu da başta olmak üzere tüm dolgu işlemlerinde ekstra önemli olmaktadır. Çünkü şekillendirmeye doğrudan etkisi olacak işlem, yalnızca profesyonel ve alanda eğitim almış kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dolgunun miligramı, uygulanan bölgenin tam lokasyonu ve uygulama tarzı, sonuçların şekillenmesinde oldukça etkili olacaktır. Burun diğer bölgelere kıyasla hareketsiz olan bir alan olduğundan, dolgu sonuçları çok daha kalıcı olabilmektedir. Acemi şekilde yapılan bir hata, uzun süre hoşlanmadığınız bir görünümle yaşamaya devam etmek zorunda kalmanıza sebep olabilir.

  Burun dolgusu için klinik seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz:

  1. Kliniğin kullandığı dolgu materyalinin bileşenlerini sorun. Vücudunuza zararlı olmayan, organik olarak karışabilen materyallerin tercihi önemlidir.
  2. Kliniğin kullandığı dolgu materyalinin markasını sorun. Doğrudan vücudunuza enjekte edilecek olan bileşenin yeterince kaliteli olduğundan emin olmalısınız.
  3. Sürecin nasıl işlediğinden haberdar olun. Doktorunuzun burnunuzu inceleme, ihtiyaçlarınızı belirleme ve süreci planlama bakımından gerekli özeni ve zamanı size vermesi önemlidir. Bunu alamadığınızda tedaviye devam etmemenizi öneririz.
  4. Muayene, konsültasyon alanlarının ve tedavi için kullanılan gereçlerin steril ve dezenfekte edilmiş olduğundan emin olun. Hem genel olarak tıbbi prosedürlerin sağlığı hem de COVID-19 döneminde salgın hastalıklardan korunmak için bu, oldukça önemli bir kriterdir.

  Burun Dolgusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  Burun dolgusu işleminin Dr.Proderm muayenehanelerinde gerçekleştirme süreci hakkında bilgi verdik. Aşağıda, işlem hakkında değerli hastalarımızın sıkça sorduğu sorular ve bunların yanıtları yer almaktadır. Hemen göz atabilir ve aklınızdaki soruların yanıtlanmaması durumunda daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Burun dolgusu ağrı yapar mı?

  Hayır, lokal ve hafif anestezi ile gerçekleştirilen işlem sırasında ağrı hissetmezsiniz. İşlem cerrahi olmadığından, anestezi sebepli hafif uyuşma ve karıncalanma dışında herhangi bir ağrının sonradan gelişmesi de söz konusu değildir.

  Burun dolgusu burun kemerini düzeltir mi?

  Evet, burun dolgusu, burun asimetrisi, burun kemerindeki görünüm sorunları, çukurlar konusunda etkili olabilmektedir. Bu, dolgunun yerleştirileceği bölgeye bağlıdır ve yeterince profesyonel bir enjeksiyon burnun tüm proporsiyonunu değiştirebilir.

  Burun dolgusu kalkık burun için uygun mu?

  Evet, kalkık bir burun elde etmek için doktorunuzun burnunuzun uç bölgesine dolgu işlemi uygulaması yeterli olacaktır. Daha kalkık bir burun görünümü için burun dolgusu tercih edebilirsiniz.

  Burun dolgusu etkisi ne kadar sürer?

  Bünyeden bünyeye değişebilmekle birlikte, burun dolgusunun etkileri 1 ile 2 yıl arasında sürebilmektedir. Sürenin tamamlanmasının ardından işlemin tekrarlanması gerekecektir.

  Burun dolgusu, kötü burun estetiği için uygulanır mı?

  Evet, burun dolgusu, burun estetiği revizyonu için de tercih edilen zahmetsiz bir yöntem olarak göze çarpmaktadır. Bunun için doktorunuzla görüşebilir ve eski burun estetiğinizle ilgili sizi rahatsız eden noktalardan söz edebilirsiniz. Hızlı ve etkili bir çözüm kolayca sağlanacaktır.