Skip links

Q Switch Lazer

Hemen Bilgi Al

  Lazer teknolojileri medikal tıp alanında oldukça etkili bir çözüm sunuyor. Q Switch Lazer, hızlı atım sayısı ve yüksek kalitedeki lazer ışınları ile cilt sorunlarında kalıcı çözüm arayanlar için ideal bir tedavidir. Dr.Proderm’de Q Switch Lazer, dövme silme işleminden ince kırışıklıkların giderilmesine kadar geniş bir alanda uzman hekim eşliğinde uygulanır.

  Q Switch Lazer, güneş lekeleri, yaşa bağlı oluşan kahverengi lekeler ve iyi huylu benlerin tedavi edilmesi gibi birçok alanda kullanılıyor. Yeni nesil Q Switch Lazer teknolojisi, cilt kusurlarını gidermek ve pürüzsüz bir görünüm sağlamak için yüksek başarı oranına sahiptir.

  Q Switch Lazer Nasıl Uygulanır?

  Doğum, yaş, güneş vb. birçok etken cilt sorunlarının ve kusurlarının başlamasına sebep olur. Ayrıca zaman içinde kolajen üretimi azalır ve durma noktasına gelir. Bu süreçte kişiler, yorgun ve sarkık bir cilt görünümüne sahip olmaktadır. Q Switch Lazer, sahip olduğu teknoloji sayesinde hedef dokudaki sorunun en kısa sürede giderilmesini sağlar.

  Dr.Proderm, inovatif çözümleri ve arge çalışmaları sayesinde uluslararası standartta bir tedavi planı yürütmektedir. Kliniğe başvuran hastalar, öncelikle alanında uzman bir hekim tarafından muayene edilir. Muayene sırasında Q Switch Lazer uygulamasının yapılacağı alan, cilt sorunları ve kusurları belirlenmektedir.

  Q Switch Lazer uygulaması, hastaların konforlu bir süreç yaşamasını sağlar. Uygulama alanı ve uygulama nedenine göre bölgeye lokal anestezik krem uygulanabilir. Ancak çoğu zaman dayanılmayacak bir ağrı söz konusu olmaz. Uygulama sonrası bölgede hafif seviyede kızarıklık yaşanır. Kızarıklık, 1 – 2 saatte kaybolur ve hastalar herhangi bir ağrı, acı hissi duymaz.

  Q Switch Lazer Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

  Hastaların güvenli ve konforlu bir süreç geçirmesi için tasarlanan Q Switch Lazer, 3 farklı başlık ve 6 farklı çalışma moduna sahiptir. Bu sayede cilt kusuru ve sorunu için ideal düzey belirlenir. Temiz, ferah ve aydınlık bir cilt isteyen kişiler Q Switch Lazer ile başarılı sonuçlar alabilir. Dr.Proderm doktorunuz, cilt sorununuza göre seans sayısını belirleyecektir. Aynı zamanda tecrübeli sağlık kadrosu tarafından gerçekleştirilen işlemler sayesinde yan etki oluşumu minimal düzeydedir.

  Q Switch Lazer, ciltte birçok nokta ve birçok sorun için uygulanır:

  • Yüz, kol, ense, sırt ve göğüs bölgeleri için tüy sarartma amacıyla Q Switch Lazer kullanılır,
  • Dövme sildirme,
  • Karbon peeling ile leke tedavisi,
  • Akne izleri,
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
  • İnce çizgilerin giderilmesi,
  • Doğum lekesi, çil, ben, yaşlılık lekeleri ve güneşe bağlı oluşan lekelerde,
  • Melazma tedavisinde.

  Dr.Proderm’in uzman doktorları sizin için en uygun olan medikal tedavi yöntemini belirleyecektir. Q Switch Lazer, koyu lekelerde oldukça başarılıdır. Ancak açık renkli lekelerde diğer tedavi yöntemleriyle birlikte uygulanarak daha iyi sonuçların alınması sağlanabilir.

  Q Switch Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle leke tedavisi veya lazerle dövme sildirme işlemi son derece konforlu uygulamalardan biridir. Çoğu zaman hastalar, hafif bit batma hissinden başka acı yaşamazlar. Lazerle dövme sildirme işlemiyse dövmenin büyüklüğü ve uygulama alanına göre hafif düzeyde bir acıya sebep olabilir. Ancak Dr.Proderm’in uzman doktor kadrosu, cildiniz için en uygun atış sayısını ve dalga boyutunu belirleyecektir.

  Q Switch Lazer işleminden sonra bölgenin güneş ışınlarından korunması yeterlidir. Günlük kullandığınız güneş kremi ile yeterli bir koruma sağlayabilirsiniz. Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için doktorunuz farklı destekleyici kremler verebilir.

  Q Switch Lazer Kimler İçin Uygundur?

  Leke tedavisinde sıklıkla kullanılan Q Switch Lazer, en güçlü yöntemlerden biridir. Krem, maske vb. dermatolojik ürünlerle geçmeyen lekelerde Q Switch Lazer tercih ediliyor. Q Switch Lazer, her cilt tipine uygundur ve 18 yaş üstü kadın ve erkekler için uygulanabilir. Lekenin koyuluğuna ve büyüklüğüne göre ikinci seanstan itibaren etkisi görülecektir. Aynı zamanda her mevsim Q Switch Lazer tedavisinden faydalanmak mümkündür.

  Q Switch Lazer, 2 – 10 seans boyunca uygulanabilir. Ancak genelde 6 – 8 seansta lekeler tedavi edilmektedir. Seansların arasında ortalama bir aylık bir boşluk bırakılması gerekir. Bu süreçte cilt pigmentasyonu onarılırken kolajen üretimi de artış gösterir.

  Q Switch Lazer Sonrası Lekeler Tekrarlanır Mı?

  Lazerle leke tedavisi yöntemleri arasında en etkili ve kalıcı yöntem Q Switch Lazerdir. Q Switch Lazer, lekeleri, cilt rengine eşitler. Bununla birlikte yanlış kozmetik ürün kullanımı, hormonal etkenler, yanlış medikal bakım, ilaç kullanımı ve cilt bakımına dikkat edilmemesi gibi durumlarda lekeler tekrarlanabilir. Ancak doğuştan gelen lekeler ve dövme silme uygulamaları için tekrarlanma söz konusu değildir.

  Q Switch Lazer Fiyatları Nedir?

  Dr.Proderm’de Q Switch Lazer, yüksek sterilizasyon sağlanan ortamlarda ve uzman sağlık kadrosuyla gerçekleştirilir. Bu süreçte hastanın konforu için tüm önlemler alınır ve güvenilir bir prosedür uygulanır.

  Q Switch Lazer fiyatları cilt sorunu ve uygulama alanına göre farklılık gösterir. Fiyat, seans vb. konularda detaylı bilgi edinmek için iletişim ekibimizi arayabilir ve hızlı bir randevu talebi oluşturabilirsiniz.