Skip links

Anti-Aging Aşıları

Hemen Bilgi Al

  Anti Aging aşıları, günümüzde çeşitli amaçlar doğrultusunda yapılan ve aynı zamanda cilde ihtiyaç duyduğu parlaklığı, nemi ve esnekliği kazandıran aşılardır. Özel içerikleri ile ciltte meydana gelen pek çok farklı soruna hızlı çözümler getirir. Ayrıca tedavi destekleyici etkileri ile yapılan cilt gençleştirme ya da güzelleştirme uygulamalarında olumlu etkilere sahiptir: Peki, Anti-Aging aşıları nelerdir? daha yakından inceleyelim.

  Gençlik Aşısı

  Gençlik aşısı, aynı zamanda H-100 olarak da bilinen yaşlanma karşıtı aşı çeşitlerinden biridir. Sonuçları oldukça hızlı bir şekilde görülür ve uygulama sırasında herhangi bir şekilde cerrahi işlem gerektirmez. Ayrıca cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar ve bunun yanında parlak ve genç görünümlü bir cilt meydana getirir. Çevresel etkenler ya da yaşlanma nedeniyle ciltte oluşan pek çok farklı soruna gençlik aşısı ile çözüm bulmak mümkündür. Aşı cilde tam olarak nüfuz eder ve bunun ardından cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Bunun ardından ise daha genç bir cilt görünümü elde edilir.

  Nem Aşısı

  Nem aşısı, ciltte yüz, boyun, dekolte ve el sırtı gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama sırasında cilde enjekte edilen hyalüronik asit, hızlı bir şekilde deriye nüfuz eder ve bunun ardından cildin ihtiyaç duyduğu nemi kısa süre içerisinde geri kazanmasını sağlar. Ayrıca bu aşı ile yeni kırışıklıkları önlemek ve mevcut kırışıklıkları da azaltmak mümkün olur. Lokal anestezi altında yapılan uygulama, ince uçlara sahip enjektörler ile gerçekleştirilir. İşlemler yaklaşık olarak 15 ila 25 dakika arasında sürer. İşlem sonrası ise hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

  Somon DNA Aşısı

  Somon DNA aşısı, cildin yenilenmesinde kullanılan ve etkileri kanıtlanmış doğal bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Aşının içeriğinde somon balıklarından alınan polinükleotidler bulunur. Somon balıklarından elde edilen polinükleotidler doğal ve aynı zamanda vücudun yapısal elemanlarından biridir. Somon DNA aşısı, ortalama 1 ya da 3 hafta aralıklar ile 2 ya da 4 seans şeklinde uygulamaya alınır. Cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan bu aşı, kadın ya da erkek herkese rahatlıkla uygulanabilir. İlk seanssın hemen ardından ise ciltte meydana getirdiği etkiler belli olur.

  Kollajen Aşısı

  Kollajen aşısı, cilt yapısında kollajeni artırmak için deri altına uygulanan bir proteindir. Bu aşı sayesinde cilt kaybetmiş olduğu elastikiyeti ve bunun yanında parlaklığı geri kazanır. Ayrıca ciltte oluşan kırışıklıklar ve kırışıklığın önlenmesi için de yine kollajen aşısı önemli bir yere sahiptir. Yüz, boyun, dekolte, diz kapakları ve ellere rahatlıkla uygulanabilen aşı, 1 – 3 cm aralıklar ile deri altına enjekte edilir. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika arasında işlemler tamamlanır. Dermis ve bağ dokusunda yenilenme sağlayan kollajen aşısı, ortalama 2 ya da 4 seans olarak yapılır. Seans sayısı uzman hekimin cilt kontrolleri sonucunda belirlenir.

  H-100 Aşısı

  H-100 aşısı, diğer adıyla gençlik aşısı olarak tanımlanır. Yüz, dekolte, boyun, gıdı ve ellere uygulanabilen aşı, cildin ömrünü uzatır ve yaşlanma kaynaklı ortaya çıkan kırışıklıkları yok eder. Ayrıca cildin hem sıkı hem de gergin bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. Cilt hücrelerinin yenilenmesinde etkili bir konumda yer almasının yanında deri altında bulunan kas dokularını uyarır ve bu şekilde cilt sarkmalarının önüne geçer. H-100 aşısı sayesinde cildin elastikiyetini artırmak mümkündür. Bunun yanında cildin su tutmasını sağlar ve nemini kaybetmesine engel olur. Kişiye özel bir tedavi yöntemi olması nedeniyle seans sayısı kişiden kişiye değişir. Ancak 2 ya da 3 seans kadar 2 – 3 hafta aralıklar ile uygulandığını söylemek doğru olur.

  Retinol Aşısı

  Retinol aşısı, içeriğinde yer alan A vitamini sayesinde cildin yenilenmesinde ve onarımında etkili bir konumda yer alır. Ayrıca retinol A vitaminin saf formudur ve aşı içerisinde cilde uygulandığında yenilenme ve onarım gibi etkiler ortaya koyar. Ayrıca ciltte oluşan kırışıkların giderilmesi ve aknelerin yok edilmesi de yine retinol aşısı ile mümkün olur. Bu aşı sayesinde cilt genç bir görünüm kazanır ve bunun yanında ciltte daha sağlıklı ve yeni hücreler oluşur. Antiaging etkisi ile cilt üzerindeki ince çizgilerin de yok olmasında etkilidir.