Skip links

Burun Estetiği

Hemen Bilgi Al

  Burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti burnunuzda ki şekil, iskelet ve yumuşak dokuların bozukluğunda, işlevsizliğinin düzeltilmesinde ya da daha estetik görünmesi için yeniden şekillendirilmesinde uygulanan cerrahi bir işlemdir. Burun estetiği sayesinde burnunuzun büyüklüğü değiştirilebilir, eğriliği giderilebilir, burun delikleri daraltılabilir, dudak ile burun arası açısı düzeltilebilir, burun ucu kaldırılabilir ve şekli değiştirilebilir. Burnunuza yapılacak olan bütün bu işlemlerin amacı burun şeklinizi yüz yapınıza uyabilecek hale getirmek ve burnunuzdaki bozuklukları kalıcı olarak düzeltmektir. Rinoplasti ile gerektiği takdirde burnunuzun solunum işlevini güçleştiren yapısal bozuklukları da düzeltilmekte ve solunum yolları açılmaktadır. Rinoplasti ameliyatı kesinlikle bilim ve sanatın buluştuğu bir ameliyattır.

  Burun estetiği ameliyatında ağrı hisseder miyim?

  Burun estetiği ameliyatı sırasında anestezinin etkisi ile herhangi bir ağrı hissetmeniz mümkün olmayacaktır. Ameliyattan sonra ise birkaç gün boyunca bütün hastalara ağrı kesici verilmektedir. Ameliyat olduktan sonra ki ilk gece nefes almakta biraz zorlanabilirsiniz. Fakat burnunuza yerleştirdiğimiz burun içi pansumanları çıktıktan sonra daha rahat nefes alabileceksiniz. Burun içi pansumanları ameliyatın ertesi günü çıkartılabilmektedir. Bu esnadan sonra da hiçbir ağrı ve sıkıntınız olmayacaktır.

  Burun estetiği ameliyatı hangi yaşlarda olunmalıdır?

  Burun estetiği ameliyatının bir alt yaş sınırı vardır. Bu sınır kadınlarda 17 iken erkeklerde 18’dir. Burun estetiği ameliyatının herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Çocuklarda ciddi bir burun tıkanıklığı gözüküyor ise ve bu durum çocuğunuzun gelişimini bozuyor ise erken yaşta cerrahi müdahale yapılabilmektedir.

  Burun estetiği ameliyatı sırasında hem nefes alma problemimi düzelttirip hem burun estetiği yaptırabilir miyim?

  Evet, geçireceğiniz burun ameliyatı sırasında hem nefes alma probleminizi düzelttirip hem de görsel açıdan burnunuzun şeklini düzelttirebilirsiniz. Rahatça nefes alırken burnunuzu da yüzünüze uygun bir şekle kavuşturabilirsiniz.

  Burun estetiği ameliyatından sonra burnumda izler kalacak mı?

  Biliyorsunuz ki cilt üzerinde yapılan herhangi bir kesik bile iz bırakmaktadır. Fakat ameliyat izi denildiğinde aklınıza gelen o büyük dikişler burun estetiğinde olmayacaktır. Çünkü burun estetiği operasyonlarında açılan her bir kesik ve dikişler son derece dikkatli bir şekilde yapılacağı için gözle görülmeyecektir. Burun estetiği ameliyatı açık ve kapalı olarak iki şekilde yapılmaktadır. Kapalı olan operasyonda kesikler burnunuzun içinde kalacağı için gözükmeyecektir. Açık burun operasyonunda ise burnun tabanında küçücük bir iz kalacaktır. Açık operasyon yapılması gereken bir durum olduğunda hastalara önceden gerekli bilgi verilecektir.

  Burun estetiği ameliyatından sonra normal yaşantıma hemen geri dönebilir miyim?

  Burun ameliyatından hemen sonra evinize gidebilir ve normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ameliyattan sonra burnunuzun içine yerleştirdiğimiz ince silikon sayesinde rahatlıkla nefes alabilirsiniz. Burun estetiği operasyonunun ardından bir saat kadar gözetimimizde kalabilir ve sonrasında refakatçiniz ile beraber eve gidebilirsiniz. Yine de ameliyatın ardından bir gün hastanede gözetimimiz altında kalmanızı tavsiye etmekteyiz.