Skip links

Dudak Dolgusu

Hemen Bilgi Al

  Kadınlar antik çağlardan beri dudaklarını farklı renklerde boyamaktadırlar. Dudaklar bir kadın için çok önemlidir ve güzelliğin göstergesi olarak kabul edilir. Diğer yandan ağzınızın şeklinden veya dudaklarınızın dolgunluğundan memnun olmamanız mümkündür. Belki de hacim kaybı nedeniyle dudaklarınız yaşla birlikte incelmektedir. Sebep ne olursa olsun, dudaklarınızın çok daha dolgun ve yüzünüzle uyumlu olmasını istiyorsanız en çok tercih edilen yöntem dudak dolgusu işlemidir.

  Neden Dudak Dolgusu?

  Küçük, ince dudaklar genellikle genetik mirastır. Neyse ki, doğal şekillerini korurken ince dudakları dolgunlaştırmak mümkündür. Dudak dolgusu ile yüzünüze uygun genç, doğal görünümlü dudaklara sahip olmanız mümkündür. Aynı zamanda dudak dolgusu asitmetriyi de düzeltebilmektedir.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusu işlemi ile daha dolgun, daha güzel dudaklar oluşturulabilir. Tedavi öncesinde misafirimizin rahat etmesi için dudaklara anestezik bir krem uygulaması yapılmaktadır. Bazı özel durumlarda uygulamayı yapacak uzman hekim tarafından işlemin türü ve özellikleri değiştirilebilir. Bu dudakların hacmini geri kazandırır, kontur sağlar veya dudak boyutunun artmasını sağlar. İşlem ortalama 30 dakika kadar sürmektedir ve misafirimiz günlük yaşantısına hemen dönebilir.

  Dudak dolgusu söz konusu olduğunda Dr.Proderm hekimlerimiz optimal sonuçlar için aşağıdaki parametreleri detaylı inceler;

  • Dudak burun ve çene uyumu
  • Üst ve alt dudağınızın oranı
  • Yüzünün şekli
  • Dudak çevresi dikey kırışıklıklar
  • Önceki uygulamalardan dudakta kalan nodüller
  • Doğru olmayan teknik ile yapılmış olan dudaklar
  • Dudak çevresinde sıkça çıkarılan uçuklar
  • Alt ve üst çenenin ortodontik sorunları

  Son bir yıl içerisinde sorunlu veya hastayı mutlu etmeyen uygulama yapıldıysa ve ürün eriyebilir bir ürünse öncelikle eski dolguyu eritme tedavisi uygulanır. Belli bir süre beklendikten sonra yeni dolgu işlemi için randevunuz verilir.

  Dudak Dolgusu Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekli

  İşlemden birkaç saat sonra makyaj uygulamanıza izin verilir. Ancak, ilk hafta sauna veya solaryum yaptırmamanız önerilir. Bu süre içinde doğrudan güneş ışığından uzak durun. İşleminizi takip eden ilk iki hafta boyunca tüm cilt terapisi tedavilerinden kaçının.

  Dudak Dolgusu Sonrası İyileşme Süresi

  Tedaviden sonraki ilk birkaç gün boyunca dudaklarınızdaki morluk veya şişlik olabilir. Dudak bölgesi kanlanması yoğun bir alan olduğu için hastanın kanama zamanını uzatacak ilaçlar ve besinlerden işlem öncesi uzak durması tavsiye edilir. Eskiye nazaran yeni jenerasyon dolgularda ödem ve şişlik riski çok azalmıştır. Şişlik genellikle iki ile üç gün boyunca kalır, ancak herhangi bir morluğu kamufle etmenize izin verilir.

  Dudak dolgusunun etkileri kişinin dolguyu parçalayan enzim seviyesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ortalama ilk enjeksiyonlar 6-8 ay kalıcılığını korur. Doğru zaman aralıkları ile yapılan uygulamalarda işlemin kalıcılığı giderek artar. Ancak bu şekilde kişi istediği ideal dudak ölçüsüne adım adım yaklaşmış olur. Sonrasında vücudunuz doğal olarak dolgu maddesini parçalayacak ve vücuttan atacaktır.