Skip links

Medikal Cilt Bakımı

Hemen Bilgi Al

  Cildin estetik görünmesi için sağlıklı, parlak ve temiz olması gerekir. Dr.Proderm, estetik bir cilt görünümü elde etmek isteyenlere, yüksek teknolojiye sahip cilt bakım cihazları ve alanında uzman estetisyenleri ile profesyonel medikal cilt bakımı sunmaktadır.

  Cilt bakım süreci, cilt yüzeyinizin derinlemesine temizlenerek, vücudun ürettiği yağdan ve ölü deri hücrelerinden arındırılmasını sağlar. Gözeneklerinizi tıkayan siyah noktalardan, ölü hücrelerden ve diğer toksik maddelerden arınmak ise ilgili dokunun nefes alarak daha parlak, canlı ve sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.

  Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Dr.Proderm’de cilt bakımınız amatör ürün ve destekleyiciler ile ulaşılamayacak bir hijyen standardıyla yapılmaktadır. Bu kapsamlı bakım süreci için aşağıdaki adımlar izlenir.

  1. Cilt bakımına hazırlık için Dr.Proderm’in uzman estetisyeni saçlarınızı bant yardımıyla yüzünüzden uzaklaştırır ve cilt temizliğine geçmeden önce cildinizi (varsa) makyajdan arındırır.
  2. Kullanılan materyaller, uzman estetisyenin yaptığı detaylı inceleme sonunda cilt tipinizi belirlenmesi sonrası seçilir. Kullanılan temizleme ürününün, cildinizi germemesi, yağlandırmaması ya da cildinizde alerjik reaksiyon oluşturmaması için cilt tipinize uygun olarak seçilmesi önemlidir.
  3. Genellikle yağ bazlı tercih edilen makyaj temizleme ürününün ardından jel / köpük temizleyici ile detaylı arındırma işlemi yapılır. Kullanılacak peeling, cildinizin temizlendikten sonra ölü deri, siyah noktalardan arındırılmasını sağlar. Yavaş ve dairesel hareketlerle tamamlanan peeling, cildinizdeki kan dolaşımını artırır.
  4. Gözeneklerinizin peeling yardımı ile açılması detaylıca temizlenmesi ve ferahlaması için doğru zamanı yaratır. Uzman estetisyen yüksek teknolojiye sahip güvenli cihazların yardımı ile yüzünüze ılık bir buhar verir. Bu buhar, kullanılan temizleyici ve besleyici materyallerin cilde derinlemesine etki etmesi için son derece önemlidir.
  5. Bu aşamadan sonra, özellikle yağ bezesi ve akne benzeri oluşumlarla güçlü şekilde savaşmış olursunuz. Peeling ile uzaklaştırılamayan akne, yağ bezesi ve siyah noktalar sağlıklı, hijyenik ve sterilize edilmiş medikal araçlar yardımı ile uzman estetisyen tarafından özenle alınır. Bu aşama, mutlaka buhar temizliğinden sonra yapılır. Cilt gevşemiş ve yumuşamış olduğundan, acı hissedilmez.
  6. Uzmanlarımız, yaşınız, cinsiyetiniz ve ihtiyacınıza göre çeşitli bileşenleri içeren serumları cildinize masaj yaparak uygulayabilir. Kullanılan serumlar cildin yenilenme fonksiyonunu destekleyerek daha hızlı bir hücre iyileşmesine olanak tanır.
  7. Çok sayıda vitamini, minerali ve cilt bariyerini destekleyici materyali bir arada içeren bu serumlardan sonra, estetisyen cildinizi koruyacak bir güneş koruyucu solüsyon uygulaması yapar.

  Medikal Cilt Bakımının Yararları Nelerdir ve Neden Düzenli Yapılmalıdır?

  Medikal cilt bakımı, Dr.Proderm’in alanında uzman estetisyeni tavsiyesi ile düzenli olarak gerçekleştirmeniz gereken bir temizlik işlemidir. Düzenli cilt bakımı ve temizliği, sıkışan gözeneklerinizin açılması, dokuların nefes alması, siyah nokta ve akne biriktirmiş yüzeyin fazla yağ ve sebumdan arındırılmasını gerektirir.

  Cilt, yaşayan ve karşılaştığı tüm zorlu şartları deneyimleyen bir organik yapı olduğu için, arındırılan sebum, yağ ve kir belirli aralıklarla yeniden oluşur. Ayda bir gerçekleştirilen medikal cilt bakımı cildinizin dengesini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır.

  Medikal Cilt Bakımına Ne Sıklıkla Gelinmeli?

  Polikliniğimizde, cilt analiz cihazından alınan veriler ve uzman estetisyenin tetkikleri sonucunda size kişiselleştirilmiş bir bakım rutini takvimi oluşturulmaktadır. Genel olarak en iyi sonuçların elde edilebilmesi için 15-45 günde bir kere medikal cilt bakımı uygulaması yaptırılması önerilmektedir.