Skip links

Sıvı Yüz Germe

Hemen Bilgi Al

  Yaşlanma ve yaşlılık belirtileri, her insanın yaşadığı doğal bir süreç. Ancak kendine değer veren ve genç bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler için modern tıp sayısız çözüm önerileri sunuyor. En etkili yaşlanma karşıtı çözümlerden biri ise sıvı yüz germe veya liquid facelift. Sıvı yüz germe işlemi ile her kadın ve her erkek daha genç, dinamik ve sağlıklı bir görünüme ulaşıyor. Özellikle sarkan ve kırışan deriler için tercih edilen sıvı yüz germe, kısa sürede etki etmektedir.

  Dr.Proderm’de sıvı yüz germe işleminde, uluslararası medikal standartlara uygun biouyumlu dolgu malzemelerini kullanarak hasta memnuniyetini karşılıyoruz. Bizimle iletişime geçerek sıvı yüz germe işlemi için randevu oluşturabilirsiniz!

  Sıvı Yüz Germe Nedir?

  Sıvı yüz germe, medikal dolgu malzemesinin deri altına enjekte edilmesiyle yapılan özel bir işlemdir. İşlem kişilerin cilt tipi, yaşlanma durumu ve sarkma oranına göre yapılır. Aynı zamanda ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında en fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

  Sıvı yüz germe operasyonu için dört farklı dolgu malzemesi kullanılabilir. Genellikle Hyaluronik asit içeren dolgular tercih edilir. Hyaluronik asit, insan vücudunda doğal olarak bulunur ve yaşlanmaya bağlı olarak etkisini kaybeder. Sıvı yüz germe işleminde hyaluronik Asit ile doğal, genç ve ışıltılı bir görünüm sağlanır.

  Dr.Proderm’de FDA tarafından onaylanan dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Ayrıca ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin her biri alanında uzman hekim kontrolünde yapılır.

  Sıvı Yüz Germe Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Sıvı yüz germe işlemi 30 – 60 yaş aralığındaki kadın ve erkeklere uygulanabilir. Çok derin olmayan kırışıklıklar ve ince çizgilerde pürüzsüz ve genç bir görünüm sağlar.

  Sıvı yüz germe vücudun birçok noktasında uygulanabilir, en çok tercih edilen bölgeler ve kullanım amaçları aşağıda yer alıyor:

  • Göz altı torbaları ve göz altı çukurları,
  • Kaz ayağı görünümü,
  • Elde oluşan kırışıklıklar,
  • Marionette çizgileri veya kukla çizgileri,
  • Dudak üstü ve kenar çizgileri,
  • Yanak sarkmaları,
  • Boyun ve dekolte bölgesinde oluşan sarkma veya kırışıklar,
  • Çene hattını belirginleştirme.

  Sıvı yüz germe işlemiyle kadın ya da erkek herkes, dolgun ve sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilir. İşlemin temel hedeflerinden biri doğal ve sağlıklı bir görünümdür. İşlem sonrasında kusursuz bir cilt görünümüne sahip olmak için Dr.Proderm’in iletişim numaralarını kullanabilirsiniz!

  Dr.Proderm’de Sıvı Yüz Germe İşlemi Nasıl Uygulanır?

  Dr.Proderm, sıvı yüz germe işlemini alanında uzman hekim ve deneyimli sağlık ekibiyle gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda işlem, maksimum sterilizasyon sağlanan bir ortamda hasta konforu ve güvenliği gözetilerek yapılır. Dr.Proderm’in alanında uzman hekimleri, muayene sonrası en iyi sıvı yüz germe işlemi için tedavi planı oluşturacaktır.

  Sıvı yüz germe işlemi için kişilere özel bir tedavi planlamasının yapılması gerekir. İlk muayenede kişilerin cilt sorunları tespit edilir, işlem yapılacak bölgeler belirlenir ve bu belirlemeler sonucunda hekim kullanılacak dolgu malzemesine karar verir. Sıvı yüz germe işleminde hastaların cilt yapısına göre farklı dolgular kullanılır. Dolguların her biri yüksek kalite standartlarına sahiptir.

  Sıvı yüz germe işlemi, ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yüksek konfor ve etkili sonuçlarıyla ön plana çıkar. İşlem öncesinde hastaların cildi temizlenir, lokal anestezik krem sürülür ve bir süre beklenir. Bölgenin uyuşmasıyla birlikte sıvı yüz germe işlemini alanında uzman bir hekim gerçekleştirir.

  Sıvı yüz germe işlemi 30 dakika – 1 saat aralığında sürebilir. İşlem sonrasında hastalar günlük hayatına devam edebilir ve ağrı ya da acı hissi yoktur.

  Sıvı Yüz Germe İşlemi Öncesinde Neler Yapılır?

  Dr.Proderm’de etkisi medikal olarak kanıtlanan sıvı yüz germe işlemi alanında uzman ve deneyimli hekim tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede hastalar için minimum risk sağlanır. Bununla birlikte yüksek başarı oranı için hastaların işlemden önce 24 saat süre ile alkol tüketmemesi tavsiye edilir.

  Yüzünde yara, enfeksiyon vb. olan hastalar, sıvı yüz germe işlemini birkaç gün sonraya ertelemelidir. Aynı zamanda işlem öncesi ve sonrasında yüzün güneş ışınlarından korunması gerekir.

  Sıvı Yüz Germe İşlemi Sonrası Neler Beklenir?

  Dr.Proderm, sıvı yüz germe işleminden önce ve sonrasında hastalarıyla güçlü bir iletişim kurmaktadır. Bu güçlü iletişim sayesinde hastaların yaşadığı tereddütler giderilir ve soru işaretleri silinir. Muayene randevusu oluşturarak sıvı yüz germe işlemi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  Sıvı yüz germe işlemi sonrasında hastaların uygulama bölgesini yoğun güneş ışığından koruması gerekir. Bölgenin hassaslaşması nedeniyle yoğun güneş ışığına maruz kalmak ilerleyen dönemlerde cilt lekesi oluşumuna sebep olabilir.

  Sıvı yüz germe yaptıranlar ortalama bir – iki gün süren hafif derecede ödem veya kızarıklık yaşayabilir. Bu şikayetler, yaklaşık bir gün içinde kendiliğinden kaybolacaktır. Aynı zamanda hastaların bir hafta boyunca aşırı yoğun aktivitelerden kaçınması önerilir.

  Sıvı Yüz Germe Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Sıvı yüz germe etkisi 12 – 24 ay aralığında sürmekle birlikte kullanılan dolgu malzemesi, tedavi planı ve hastanın cilt yapısı etki süresini doğrudan değiştirir. İşlem sonrası ilk etkiler birkaç gün sonra görülmeye başlar. Hyaluronik asit dolgu malzemeleriyle yapılan sıvı yüz germe işlemi ortalama 8-12 ay sürecektir.

  Hastanın cilt bakımına özen göstermesi ve rutin kontrolleri yaptırması daha uzun etki süresi sağlar.

  Dr.Proderm ile iletişime geçerek sıvı yüz germe işlemiyle ilgili en önemli detayları öğrenebilirsiniz. Hekim kontrolü sonucunda cildiniz için en iyi ameliyatsız yüz germe yöntemi belirlenecektir. Sıvı yüz germe işlemi özellikle erken yaşlanma belirtilerine karşı en ideal cilt görünümünü sunar.

  Sıvı Yüz Germe İşleminin Faydaları Nelerdir?

  Modern tıp ve medikal teknolojinin gelişmesiyle birlikte ameliyatsız yüz germe teknikleri de hastaları memnun edecek sonuçlar sunmaya başladı. Liquid Facelift olarak bilinen sıvı yüz germe, hastalar için yüksek konfor ve yüksek verim sağlayan yöntemler arasında yer alıyor.

  Sıvı yüz germe yaptıranlar kaybettiği cilt hacmini yeniden kazanabilir. Anti – aging bir yöntem olması sebebiyle cilt kaybettiği elastikiyete yeniden sahip olur. Bu da hastalara daha genç, parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

  Sıvı yüz germe yaptıranların sahip olacağı bazı avantajlar ve işlemin faydaları:

  1. Yaşlanmayı tersine çevirir,
  2. Göz altı, dudak üstü, el, boyun vb. birçok bölgede etkili sonuçlar sağlar,
  3. Cilde genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır,
  4. Kaybedilen hacim ve nemi kazandırarak yorgun cilt görünümünü önler,
  5. Erken yaşlanma görünümünü iyileştirir,
  6. İşlem ortalama 1 saat sürer ve gün içinde herhangi bir ağrı oluşmaz,
  7. Yoğun iş ve sosyal hayat sebebiyle kendine vakit ayıramayan kişiler için ideal yöntemler arasında yer alır,
  8. Kesi ve anestezi yoktur bu nedenle ameliyattan çekinen kişiler için en kolay gençleşme yöntemlerinden birini sunar.

  Dr.Proderm, hastalarına özel belirlediği tedavi planlarıyla en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Cilt yapısının deforme olmaması ve aşırı dolgu kullanımı nedeniyle oluşan sorunları yaşamamak için iletişim numaralarımızı kullanarak randevu oluşturabilirsiniz.

  Kimler Sıvı Yüz Germe Yaptırabilir?

  Sıvı yüz germe işlemi genel sağlığı iyi olanlar ve aşırı derecede sarkma sorunu olmayan kişiler için uygundur. Bu kişiler, hekim kontrolü sonucunda sıvı yüz germe yaptırabilir ve etkili sonuçlar alınır.

  Sıvı yüz germe işlemi hamile ve emziren anneler için önerilmez. Bununla birlikte bazı durumlarda hekim hastalardan kan tahlili veya diğer tetkikleri talep edebilir. Sıvı yüz germe işlemi yoğun sarkma, çok derin kırışıklık vb. durumlarda istenilen sonucu vermeyebilir. Bu durumlarda hastaların ameliyatla yüz gençleştirme yöntemlerine başvurması gerekir.

  Sıvı yüz germe yaklaşık 2 sene boyunca kalıcıdır. Bu nedenle hastalar, hekim ile görüşerek tedavi planı hakkında kesin bilgi edinmelidir. Dr.Proderm, kişiye özel tedavi planları ve alanında uzman hekimleri sayesinde yüksek memnuniyet oranına sahiptir.

  Sıvı Yüz Germe Nerde Yaptırılır?

  Sıvı yüz germe hastane ve kliniklerde yaptırılmalıdır. Güzellik merkezleri ya da merdiven altı işletmelerde uygulanan sıvı yüz germe işlemi, cilt altı dokusunun ve cildin deforme olması gibi sonuçlar doğurur. Alanında uzman bir klinik ya da hastanede yapılmayan işlemler ciltte aşırı kızarıklık, yoğun ödem gibi geçici ya da kalıcı sonuçlara sebep olacaktır.

  Sıvı yüz germe işlemi hastalarının yaşam standartlarını olumsuz etkilemez. Ancak yanlış klinik seçimi sebebiyle hastalar maddi ve manevi birçok sorun yaşayabilir. Bu bağlamda klinik seçiminde şu konulara dikkat edilmelidir:

  • İşlemler hekim kontrolünde yapılmalıdır,
  • Klinik, merkez ya da hastanenin alanında uzman hekim kadrosuna sahip olması gerekir,
  • Kullanılan medikal ekipmanlar kişiye özel olmalı ve uluslararası kalite standartlarında ekipman/malzeme kullanılmalıdır,
  • İşlem öncesi ve sonrasında hastalarla güçlü bir iletişim kurulmalıdır,
  • Sağlık Bakanlığı onayının olması gerekir,
   İşlemler maksimum sterilizasyon altında gerçekleştirilmelidir,
  • FDA tarafından onaylanan teknikler kullanılmalıdır.

  Dr.Proderm, İstanbul yüz germe işlemi için tercih edebileceğiniz en iyi klinikler arasında yer alır. Kişiye özel tedavi planları, malzemeler ve medikal ekipmanlar kullanılmakla birlikte hekim ve hasta arasında güçlü bir iletişim sağlanır. Tam donanımlı ekipmanlar ve uluslararası kalite standartlarındaki medikal malzemeler sayesinde güvenilir yüz germe işlemi yaptırabilirsiniz!

  Sıvı Yüz Germe Fiyatları

  Sıvı yüz germe fiyatları kullanılan dolgu malzemesi, tercih edilen klinik, hekimin tecrübesi ve hastanın cilt yapısına göre farklılık gösterir. Aynı zamanda sıvı yüz germe fiyatları Türkiye’nin birçok şehrinde değişebiliyor.

  Sıvı yüz germe işlemi için doğru kliniği seçerken fiyatı esas almak doğru bir tercih olmayacaktır. İşlemin yoğun rağbet görmesi nedeniyle işinin ehli olmayan birçok klinikte ve merdiven altı işletmelerde sıvı yüz germe fiyatları için düşük bir fiyat belirlenebiliyor. Ancak kalitesiz dolgu malzemesi kullanımı ve işlemi yapan kişinin bilgisizliği sebebiyle birçok kişi geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşmaktadır.

  Dr.Proderm, yüz germe işlemi için en çok tercih edilen klinikler arasında yer alıyor. Deneyimli ve uzman hekim kadrosu tarafından tüm işlemler tam donanımlı ekipmanlarla maksimum sterilizasyon sağlanan ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Hasta odaklı anlayış gereği her hasta için kişiye özel medikal ekipmanlar kullanılır.

  Sıvı Yüz Germe İşlemiyle İlgili Merak Edilenler

  Sıvı yüz germe nedir?

  Sıvı yüz germe, özel dolgu malzemelerinin deri altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen ve hastalara genç, dolgun ve canlı bir cilt sunan medikal estetik işlemidir.

  Sıvı yüz germe etkisi ne kadar sürer?

  Sıvı yüz germe etkisi 12 – 24 ay sürmektedir. Kullanılan dolgu malzemesi ve hastanın cilt yapısı sıvı yüz germe etkisini uzatabilir.

  Sıvı lifting nedir?

  Sıvı lifting, liquid facelift veya sıvı yüz germe işlemi olarak adlandırılır. İşlem de medikal dolgu malzemesi deri altına enjekte edilir ve cilt dolgun, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazanır.