Skip links

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Hemen Bilgi Al

  Tıpkı iç organlarımız gibi cildimiz ve cildimizi daha diri, genç tutan kaslar da yerçekiminin etkisi ve hücre yaşlanması ile zamanla sarkar. Sarkmış bir cilt, bakışların ve genel ifadenin daha yorgun, daha az enerjik görünmesine sebep olur. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde ortaya daha ‘’yaşlı görünümlü’’ bir cilt çıkar. Cilt yaşlanması, kırışması ve sarkması özellikle yüz bölgesinde yoğun olarak göz kapaklarında görülür. Yalnızca üst göz kapaklarında değil, alt göz kapaklarında da rastlanan bu sarkma, görüş açısını sınırlayan, gözün hemen altında torbalaşmaya sebep olan bir yapı değişikliği ile sonuçlanır.

  Alt ve üst göz kapaklarında gerçekleşen ve genel olarak bakış ve çehrenizi baştan aşağı etkileyen bu durum, Dr.Proderm uzmanları tarafından uygulanan ameliyatsız göz kapağı estetiği tedavisi ile minimize edilebilir.

  Göz Kapaklarına Plexr Uygulaması ile Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Plexr uygulaması, cerrahi bir prosedür olmaksızın göz kapaklarınızdaki sarkmayı ve yaşlanmış / yorgun görüntünün minimize edilmesini mümkün kılan bir işlemdir.

  1. Üst göz kapakları için Plexr uygulaması: Plazma enerjisi kullanılarak gerçekleştirilen Plexr uygulaması, hiçbir kesi olmadan azot ve su buharının gücü ile cildin yenilenmesine olanak tanınmasını sağlar. Azot ve su buharının yüksek düzeyde etkileşimi plazma haline gelen bir enerjiye dönüşür ve oluşan iyon bulutu cildin üst yüzeyi tarafından emilerek değişimi mümkün kılar. Gösterinizin üst kısmındaki kırışıklık, sarkma sonucunda gözünüzün gölgeleyen alan zamanla yükselir ve yeniden gerginleşir. Bu, daha genç bir görünümün mümkün olmasını sağlar.
  2. Alt göz kapakları için Plexr uygulaması: Alt göz kapakları için Plexr uygulaması gözün daha kapalı ve küçük görünmesine sebep olarak yorgunluk belirtisini arttıran göz altı torbalarından kurtulmanıza olanak tanır. Daha açık, görüş alanı geniş, dinç ve genç bir görüntü elde etmeniz mü şekilde sağlanır.

  Göz Kapağı Neden Sarkar?

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği, yüzünde hiçbir kesi gerçekleşmesini istemeyen fakat yaşlanma belirtilerine savaş açmayı talep eden her kadın ya da erkek tarafından tercih edilebilmektedir.

  Göz kapağı, yıllar içerisinde kullanıldıkça kasların gevşemesi ve eskisinden daha az gergin hale gelmesi ile sarkık bir görünüme bürünebilir. Yaşam boyunca maruz kalınan yer çekimi de bu sarkma ve torbalaşmayı arttırarak kasların üstesinden gelemeyeceği bir yük oluşturur. İlgili kaslar zayıfladığında yağ dokusu göz çevresi etrafında birikmeye başlar genel profilinizin yüksek oranda değişmesine neden olur.

  Göz kapağı sarkması,

  • Daha kısık bakışlar,
  • Daha küçük gözler,
  • Daha dar bir görüş alanı,
  • Daha yaşlı ya da yorgun bir bakış anlamına gelir.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr Uygulaması) Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulayan Dr.Proderm doktorları, bu tedaviyi yaklaşık olarak 50 dakika ile 1 saat içerisinde tamamlar. Üst göz kapağı için yapılan Plexr uygulamasında temel amaç, sarkmaya sebep olan ve ilgili dokunun kaldıramadığı yağ ve kas tabakasının bir kısmını uzaklaştırmaktır. Eğer birikme yapan yağ ve kas kütlesi çok fazla ise, cerrahi yöntem kullanılarak yağ kitlesinin cilt tabakasından ayrılması söz konusu olabilir.

  Etkili bir göz kapağı estetiği sonunda ilgili alana fiziksel müdahale gerçekleştiği için göz kapağı hemen daha genç ve canlı bir görünüm elde eder. Göz altı torbaları azalır ve kişinin profili çok daha enerjik bir görünüme bürünür.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr Uygulaması) Yüzde İz Bırakır Mı?

  Hayır, Plexi uygulaması cerrahi olmayan bir tedavi olarak uygulandığından dolayı yüzde hiçbir iz bırakmaz. Dışarıdan bakan birinin iz ya da leke dolayısıyla bir işlem yaptığınızı fark etmesi mümkün değildir. Dr.Proderm’in yüksek hijyen koşullarına sahip olan profesyonel tedavi alanlarında ameliyatsız göz kapağı estetiği büyük bir özen ile gerçekleştirilir.

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği yüzde ekstra gençleşme görülmesini olanaklı kılan dolgu gibi tedavilerle bir arada tercih edildiğinde çok daha bütüncül bir farklılık yaratabiliyor. Bu yüzden hastalarımızın büyük bir çoğunluğu, gençleşme tedavilerini bir araya getirerek profillerinde genel bir değişim yaratmayı tercih ediyorlar.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Sonrası

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği tedavisi sonrası, plazma teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmiş olan atışlar yüzünüzün çeşitli alanlarında ödem, kızarıklık vb. durumların gelişmesine sebep olabilir. Bu yan etkilerin iyileşmesi için bir ya da iki hafta beklemeniz gerekebilmektedir. Plazma teknolojinin kullanıldığı noktasal odaklardaki kurtların dökülmesi, ilgili alanlarda kısa süreli ekstra hassasiyet yaratabilir. Tüm bu yan etkilerin görülme sıklıkları ya da yoğunlukları hastanın cildinin hassasiyet düzeyine göre değişebilir.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Sonuçları Kalıcı Mıdır?

  Ameliyatsız göz kapağı estetiği gözlerde yeniden sarkma oluşmasına karşı bir önlem değildir. Bunun yerine, tedavi anına kadar oluşmuş olan sarkmaların görünümlerini iyileştirmeyi amaçlar. Genellikle bu iyileştirilmiş görüntü 5 ya da 6 yıl boyunca daha genç bir profile sahip olmanızı mümkün kılar. Bu sürenin sonunda tedaviyi yenilemeniz gerekebilir.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Dr.Proderm uzmanları tarafından yüksek teknolojiye sahip cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatsız göz kapağı estetiği, genel olarak 35 – 60 yaş aralığındaki bireyler tarafından tercih edilmektedir.